Vitajte na portáli moodle.uniag.sk!

       LMS MOODLE verzia 3.8.3+.
  Sledujte námety pre Dištančné vzdelávanie v súvislosti s prerušením prezenčnej výučby v časti MOODLE aktuálne -
nižšie na tejto stránke!

LMS MOODLE na SPU v Nitre beží vo verzii 3.8.3+. V prípade otázok prosíme  kontaktovať Ing. Ľubicu Šemelákovú na Lubica.Semelakova@uniag.sk alebo Ing. Luboša Határa na Lubos.Hatar@uniag.sk

Kurzy v LMS MOODLE.
V ľavom postrannom  bloku je Moodle rozdelený do hlavných kategórií, ktoré predstavujú fakulty. Učitelia môžu o kurz je požiadať mailom na Lubica.Semelakova@uniag.sk alebo prípadne priamo v LMS MOODLE. V oboch prípadoch nezabudnite uviesť názov kurzu a aj pracovisko, pod ktoré má byť kurz zaradený. Ak ste ešte neboli ani raz prihlásený do LMS MOODLE, predtým, než odošlete svoju žiadosť o kurz, musíte sa do LMS MOODLE prihlásiť, aby sa vám v databáze MOODLE vytvoril účet.
Účty v LMS MOODLE.
Účet do Moodle sa používateľovi vytvorí prvým prihlásením pomocou prihlasovacích údajov ako do informačného systému SPU (platí to ako pre učiteľov v kurzoch, tak aj pre všetkých študentov). 
ŠTUDENTI POZOR!! Login nepoužívajte v číselnej podobe (napr.1234), ale v znakovej, tj. xpriezvisko.  
Prihlasovanie do kurzov.
UPOZORNENIE pre učiteľov!!! Nezabudnite svoje kurzy ošetriť prihlasovacím kľúčom do kurzu a oznámiť ho študentom, ktorí budú v kurze študovať! Takto zabezpečíte, že sa do Vášho kurzu študenti zapíšu automaticky. Na vstup do návodu ako nastaviť prihlasovací kľúč, použite prístup hosťa.

  Moodle aktuálne

  Prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu

  by Lubica Semelakova -

  V súvislosti s prerušením prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu budú na tomto mieste sústredené námety na podporu Dištančného vzdelávania.

  V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla  webová stránka https://www.ucimenadialku.sk/ ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. 
  Na stránke nájdete praktické odporúčania pre vedenie škôl a učiteľov pri riešení situácie počas prerušeného vyučovania, priebežne aktualizované záväzné usmernenia od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a priamo riadených organizácií, prehľad podporných nástrojov pre študentov a učiteľov vysokých škôl pre online výučbu, prehľad elektronických zdrojov dostupných online, aj FAQ.

  Ďalšie námety pre dištančné vzdelávanie - materiál spracovaný v CIT FEM


  Pomôcky pre tvorcu kurzu

  by Lubica Semelakova -

  Ikonky

  Návod na používanie MOODLE v pdf (verzia 3)

  Návod na používanie MOODLE online ( verzia 3)

  Návod na používanie MOODLE ( verzia 2)

  K tvorbe e-kurzov: Metodika prípravy učebných materiálov

  Občianske združenie RokIT pripravilo v spolupráci so serverom Linux v škole súbor kariet, ktoré vám pomôžu k lepšej orientácii v novom Moodle. Karty sú určené najmä pre učiteľov a tvorcov kurzov.

  Stiahnite si: karty-rychle-napovedy-moodle.zip