Obsah:
1. Vytvorenie skupín
1.1. Režim skupín
2. Zoskupenia
2.1. Priradenie zoskupenia k študijným materiálom a aktivitám


Režim skupín

Prostredníctvom skupín môže učiteľ definovať, ako budú študenti pracovať s jednotlivými aktivitami kurzu, ktoré tam učiteľ vytvoril.Skupinami sa tiež dá regulovať, čo študenti vidia z činnosti ostatných účastníkov kurzu (napríklad či vidia ich príspevky v diskusiách, články vo wiki, hlasovanie v anketách a pod.)

Nastavenie režimu skupínsa nachádza (zvyčajne v spodnej časti) vo formulároch pre nastavenie tých aktivít, ktoré prácu so skupinami podporuju (diskusné fórum, anketa, databáza, wiki ...) - obr.1. Na obr. 2 sú uvedené možnosti nastavenia režimu skupín.


obr. 1, obr 2



Režim skupín je možné definovať aj na úrovni kurzu v bloku Administratíva kurzu->Upraviť nastavenia, potom toto nastavenie platí pre všetky aktivity kurzu. V aktivitách podporujúcih prácu skupín je možné definovať vlastný režim, ktorý má potom nadradené postavenie a režim skupín nastavený pre celý kurz je potom v tejto aktivite ignorovaný. Existuje však možnosť vnútiť toto nastavenie na úrovní kurzu aj pre všetkz aktivity, kde je potom možnosť zmeny režimu znemožnená (obr. 3,4).

 obr. 3,4

Skúsenosti ukazujú, že je praktickejšie nastavovať režim skupín na úrovni jednotlivých aktivít. Režim je možné prepínať jednoduho poklepaním na ikonu, ktorá sa zobrazí v riadku s editačnými ikonkami pre konkrétnu aktivitu. Vzhľad ikony sa mení v závislosti na zvolenom režime skupín. Nie je teda potrebné editovať formulár s nastaveniami jednotlivých aktivít.